Profesori

Eremia Ion

doctor habilitat, profesor universitar, șeful Departamentului de istorie a românilor, istorie universală și arhelogie
E-mail: ion_eremia_2007@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Eremia Ion

Arapu Valentin

lector universitar
E-mail: valarapu@gmail.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Arapu Valentin

Băţ Mihai

magistru, lector universitar
E-mail: mb_usm@yahoo.com

Băţ Mihai

Bercu Igor

lector universitar
E-mail: bercuigor@gmail.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Bercu Igor

Candu Teodor

lector universitar
E-mail: teodorcandu@yahoo.com

CV

Lista publicatiilor

 

Chiosa Igor

lector universitar
E-mail: igorchiosa9@gmail.com

CV

 

Cocârlă Pavel

doctor habilitat, profesor universitar
E-mail: pavelcocarla@ yahoo. com

CV

Lista publicatiilor

Cocârlă Pavel

Corman Galina

lector universitar
E-mail:galina_corman@yahoo.de

CV

 

Corobcean Andrei

lector universitar
E-mail: andrei_corobcean@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Corobcean Andrei

Dragnev Emil

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: edragnev@gmail.com

CV

Lista cursurilor

Dragnev Emil

Matveev Sergiu

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: sssmatveev@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Matveev Sergiu

Moldovan Lidia

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: #

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

 

Muraru Elena

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: muraru@usm.md

 

Neaga Rodica

E-mail: neaga_rodica@mail.ru

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

 

Niculiţă Ion

doctor habilitat, profesor universitar
E-mail: catedra.arheologie@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Niculiţă Ion

Pâslariuc Virgil

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: paslariuc@usm.md

CV

Lista publicatiilor

Pâslariuc Virgil

Petrencu Anatol

doctor habilitat, profesor universitar
E-mail: anatol_petrencu@yahoo.com

CV

Lista publicatiilor

Petrencu Anatol

Rotaru Liliana

doctor, conferențiar universitar
E-mail: #

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Semeniuc Iurie

lector universitar
E-mail: #

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Semeniuc Iurie

Sîrghi Dumitru

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: dsirghi50@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Sîrghi Dumitru

Solomon Constantin

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: csolomon_48@mail.ru

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Tomuleţ Valentin

doctor habilitat, conferenţiar universitar
E-mail: v.tomulet@yahoo.com

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Tomuleţ Valentin

Xenofontov Ion

lector universitar
E-mail:

CV

Lista publicatiilor

Zanoci Aurel

doctor, conferenţiar universitar
E-mail: zanoci@usm.md

CV

Lista cursurilor

Lista publicatiilor

Zanoci Aurel